Většina lidí, kteří potřebují finanční výpomoc, se obracejí na banky i nebankovní společnosti s žádostí o půjčku. Nejde-li o vysokou částku nebo třeba o hypotéku, dá se obvykle vše zařídit v několika krocích online. Jako jednu z podmínek pro schválení online půjčky pak věřitelé vyžadují ověřovací převod. Pojďme si o něm povědět něco více.
Proč musím při žádosti o půjčku zasílat ověřovací platbu?
Žadatelé často nerozumí tomu, proč musejí věřiteli v rámci žádosti o půjčku odeslat také ověřovací převod z jejich bankovního účtu. Navíc, když výše této platby je většinou pouze 1 Kč. Jenže ono nejde o výši této platby. Částka se klientům koneckonců obvykle během několika dnů na bankovní účet vrací. Jde ale o to, že si společnost prostřednictvím této ověřovací platby potvrdí vaši totožnost.
Při zakládání vašeho bankovního účtu jste totiž v bance museli předložit minimálně jeden, obvykle však dva osobní doklady s fotografií. A to je důležitou součástí procesu ověřování. Věřitel totiž musí mít jistotu, že jste skutečně tím, kdo o půjčku žádá. Dalšími požadavky nutnými pro schválení online půjčky může být například doložení vašich příjmů či pracovní smlouvy.
Půjčka bez ověřovací platby vs. půjčka s její nutností
Samozřejmě existují půjčky, které zaslání ověřovacího převodu nevyžadují. Obvykle je nabízejí bankovní instituce. Jejich oblíbenost ale v posledních letech výrazně klesla. A to právě kvůli tomu, že spousta společností bankovního i nebankovního sektoru přišla při půjčkách nižších částek s modernějším postupem.
Tím je právě možnost žádat o peníze na dálku neboli přes internet bez nutnosti osobního kontaktu. Tedy s oním ověřovacím převodem peněz z účtu, na který po schválení úvěru věřitel peníze převede. Hlavním rozdílem jednoduše je, že v rámci půjčky bez ověřovací platby musíte navštívit pobočku zprostředkovatele a doložit veškeré náležitosti osobně. Celý proces tak rozhodně netrvá pouze pár minut až hodin jako půjčka online.
Má zprostředkovatel úvěru právo ověřovací převod vyžadovat?
Věřitel má na tento požadavek právo. Lépe řečeno, zákon o zprostředkování půjčky na dálku mu to dokonce ukládá, alespoň v České republice a několika dalších zemích. Jinde mohou banky v rámci online potvrzení totožnosti vyžadovat například videohovor. Ověření vlastnictví daného bankovního účtu lze provést několika způsoby. Zaslání ověřovacího převodu je ale zdaleka nejpohodlnější.
Zadání transakce s požadovanými detaily, jako je unikátní variabilní symbol, totiž v internetovém bankovnictví zvládnete během minuty. Další možností, jak ověřit vaše spojení s bankovním účtem, na který požadujete vyplacení úvěru, je doložení smlouvy k danému účtu. Musíte v něm být uvedeni jako majitel, případně disponent. Nutno ale podotknout, že ne všechny společnosti tyto alternativy akceptují.
https://zenyplus.cz/co-zvazit-drive-nez-investujete-do-nove-satni-skrine/
https://milovana-zena.cz/zkompletujte-obleceni-do-hor-co-je-treba-mit-na-pameti/
https://zenyplus.cz/nadvahou-trpi-kazde-pate-dite/