Víte, jaká linka se hodí k vašim očím?

Linka na očích je nejvýraznějším prvkem ženského líčení očí. Dokáže jim dodat výraz, hloubku a dramatičnost. Pro dosažení požadovaného efektu je důležité mít pevnou ruku a také vědět čeho lze dosáhnout konkrétním typem linky. Jakým způsobem si vytvoříte linku vhodnou pro váš tvar oka?
Typ oka

Vpadlé oči
Máte-li oči posazené hlouběji ve tváři, nejlépe je zvýrazní tenká linka těsně u řas, tak na vrchním jako na spodním víčku. Linie by se měla dotýkat vnitřního koutku a táhnout se rovnoměrně směrem k vnějšímu koutku.

Spadlá víčka
Pro nadzvednutí spadlých víček je vhodné táhnout linku vrchního víčka směrem nahoru a venku od vnějšího koutku oka. „Hrot linky“ by měl přečnívat vnější koutek jen pár milimetrů. Na spodním víčku by měla být výraznější linka v první polovině oka od vnitřního koutku.

Oči blízko u sebe
Linka vrchního i spodního víčka by se měla vytvářet směrem ven od oka a hrubnout ve vnější polovině oka. „Hrot linky“ může přečnívat i půl centimetru za vnějším koutkem oka.

Oči daleko od sebe
Chcete-li oči k sobě o něco přiblížit, linka by měla být dominantně na vrchním víčku. Měla by být hned od vnitřního koutku hrubší a končit by měla v místě, kde je vnější koutek oka.

Při vytváření oční linky můžete použít několik variant:

Tekutá linka
Tento typ linky je dobře pigmentovaný, a proto má většinou výborné krytí a při troše cviku lze docílit jakéhokoli efektu ať už tenké nebo tlusté čáry. V případě, že je rychleschnoucí a voděodolná zaručí vám ostrost, lesk, intenzitu a neporušený vzhled během celého dne.

Oční linka v rtu
Oční linka v peru poskytuje podobné vlastnosti jako gelová linka, avšak manipulace s ní je jednodušší a navíc množství linky lze nanášet rovnoměrně. Dámy, které si neaplikují linku příliš často tak mohou snáze dosáhnout hezkého vzhledu své linky, protože nanášení takové linky připomíná obyčejné psaní fixem.

Tužky na oči
Manipulace s tužkami na oči je při vytváření linek nejjednodušší, avšak výsledná čára nemusí být vždy ostrá a tak intenzivní jako u tekutých linek. Navíc její vzhled bude spíše matný než lesklý, takže záleží na tom, jaký efekt každá dáma preferuje.

Gelová oční linka
Dekorativní kosmetika Paese má na trhu unikátní linku, která poskytuje neobyčejně tvárnou konzistenci. S gelovou oční linkou Paese Artist si na svém oku budete umět vykouzlit hotové umělecké dílo. Nerozmazává se a nestírá, takže se budete moci spolehnout na dokonalý vzhled svého make-upu i po několika hodinách.

Tip pro extravagantnější líčení:

Concentrated young woman applying eye shadows with thin make-up brush

Dekorativní kosmetika Paese ze své nabídky produktů vytvořila kombinaci dvou z nich, se kterými si můžete vytvořit výrazné barevné oční linky. Použijte hypoalergenní fixační tekutinu Drop and Fix a stíny na oči Kashmir neo a dosáhnete nepřehlédnutelných linek, které při každém klepnutí oka na vás zazáří.

Jak dosáhnout praxe:

V případě, že ve vytváření linky nemáte velkou praxi, věnujte se jí ve chvílích, kdy máte volný čas. Linku si v klidu nanesete a pokud se vám nepodaří, můžete si ji pak bez stresu odstranit a znovu namalovat, protože budete vědět, že nikam nespěcháte. Tímto způsobem se vaše make-up umění jistě zdokonalí a naučíte se vytvořit si perfektní linku během pár vteřin. Stačí jen trochu trpělivosti.

Možností jak si vytvořit zdařilou a doslova oku lahodící linku bude pak hodně. Záleží jen na tom, který typ linky nejlépe podtrhne váš tvar oka.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D, K. No...

Pokožka v zimě: 10 rad jak o ni pečovat

Během krátkých chladných dnů a ledových nocí si nestačí pořídit pouze kabát a teplé holínky. Dbejte, aby byly při pobytu venku zahaleny také ruce,...

Super tipy, jak být v zimě stylová a sexy

Zima nikdy nepatřila mezi oblíbená roční období. Musíme chodit zachumlé od hlavy k patě a odpočítáváme dny, kdy už skončí a nastane konečně jaro....

Ranní energie: 6 tipů jak ji získat

Nabízíme vám několik tipů, jak získat zázrak jménem ranní energie. Každá žena má své tipy a triky, jak dobít baterky. Ne vždy to vyjde...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...