5 věcí, proč používat peeling: Vyzkoušejte naše domácí tipy

Pečujete o svou pokožku, ale přece máte pocit, že jí něco chybí? Dopřejte jí alespoň jednou týdně peeling a uvidíte tu změnu.

  1. Rychleji opálí

Pokud se vám těžko opaluje na slunci i v soláriu, udělejte si den před opalováním důkladný peeling. Díky němu se pokožka prokrví, odstraní se odumřelé buňky, pleť bude hydratovaná. A co je hydratováno je více opáleno.

  1. Pomáhá zbavit se celulitidy

Třením drobných zrníček po pokožce vzniká důkladné prokrvení, které brání vzniku celulitidy. Ta vzniká právě v důsledku slabého prokrvení problematických partií.

  1. Vyhladí

Po peelingu bude vaše pokožka jemná jako dětský zadeček. Ani ten nejlepší hydratační krém nezjemní pleť tak spolehlivě jako peeling.

  1. Udrží opálení

Peelingem z pokožky odstraňujete odumřelé buňky, které již nejsou schopny se opálit. Tím dáváte prostor obnoveným buňkám s dostatkem pigmentu, aby se opálily a udržely opálení.

  1. Hydratuje

Prach, pot a jiné nečistoty ucpávají pokožce póry. Tím brání její dostatečné hydrataci. Peeling vám pomůže zbavit se nečistot účinněji než sprchový gel, mýdlo a vaše pokožka bude více hydratová.

Vyzkoušejte naše tipy na domácí peelingy

Káva

Není nic lepšího než kombinace pokožka a káva. Kofein má zeštíhlující, zpevňující a detoxikační účinek na kůži. Smíchejte mletou kávu s trochou vody a pořádně si ní vyšroubujte mokrou pokožku.

Cukr a soda bikarbonu

I ta nejnešikovnější kuchařka má v kuchyni krystalový cukr a sodu bikarbonu. Přidejte k nim pár kapek vody, vymíchejte hustou kaši a peeling je hotový. Máte-li suchou pokožku, kombinujte krystalový cukr s olivovým, arganovým nebo kokosovým olejem.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...

Problémy se spánkem má více jak třetina populace

Odborníci rozlišují celkem čtyři typy nespavosti: poruchy usínání, časné probouzení, časté probouzení a pocit neosvěživého spánku. Každý z těchto problémů by měl člověka upozornit, že...

„Necukrujte“ se s chloupky! Vyzkoušejte cukrovou epilaci!

Uvažujete nad tím, jak připravit pokožku na letní „odhalené“ dny? Nikoho nebaví neustálé šermování s žiletkami či testování různých metod k odstranění chlupaté houštiny...

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc a také...