5 věcí, proč používat peeling: Vyzkoušejte naše domácí tipy

Pečujete o svou pokožku, ale přece máte pocit, že jí něco chybí? Dopřejte jí alespoň jednou týdně peeling a uvidíte tu změnu.

  1. Rychleji opálí

Pokud se vám těžko opaluje na slunci i v soláriu, udělejte si den před opalováním důkladný peeling. Díky němu se pokožka prokrví, odstraní se odumřelé buňky, pleť bude hydratovaná. A co je hydratováno je více opáleno.

  1. Pomáhá zbavit se celulitidy

Třením drobných zrníček po pokožce vzniká důkladné prokrvení, které brání vzniku celulitidy. Ta vzniká právě v důsledku slabého prokrvení problematických partií.

  1. Vyhladí

Po peelingu bude vaše pokožka jemná jako dětský zadeček. Ani ten nejlepší hydratační krém nezjemní pleť tak spolehlivě jako peeling.

  1. Udrží opálení

Peelingem z pokožky odstraňujete odumřelé buňky, které již nejsou schopny se opálit. Tím dáváte prostor obnoveným buňkám s dostatkem pigmentu, aby se opálily a udržely opálení.

  1. Hydratuje

Prach, pot a jiné nečistoty ucpávají pokožce póry. Tím brání její dostatečné hydrataci. Peeling vám pomůže zbavit se nečistot účinněji než sprchový gel, mýdlo a vaše pokožka bude více hydratová.

Vyzkoušejte naše tipy na domácí peelingy

Káva

Není nic lepšího než kombinace pokožka a káva. Kofein má zeštíhlující, zpevňující a detoxikační účinek na kůži. Smíchejte mletou kávu s trochou vody a pořádně si ní vyšroubujte mokrou pokožku.

Cukr a soda bikarbonu

I ta nejnešikovnější kuchařka má v kuchyni krystalový cukr a sodu bikarbonu. Přidejte k nim pár kapek vody, vymíchejte hustou kaši a peeling je hotový. Máte-li suchou pokožku, kombinujte krystalový cukr s olivovým, arganovým nebo kokosovým olejem.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný výkon, či...

5krát ano pro „marocké zlato“

Termínem „marocké zlato“ se v kosmetice označuje blahodárný arganový olej. Jak evokuje jeho přezdívka, arganový olej pochází se sluncem zalitého Maroka. A ne nadarmo...

Cviky na hýždě, břicho a stehna (video): Jak se dostat do formy?

I vám se vánoční koláčky uložily na problematických partiích? Pokud jste si do seznamu novoročních předsevzetí napsali i slovíčko „zhubnout“, tak pojďte s námi...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní ranní ledové...

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se psy, později...